Jak szukać?»

Ostatnia aktualizacja:
28.03.2022 r.
X

Elektroniczny przewodnik zawierający wielkie zasoby opracowań prezentujących ze szczegółami wszystko na temat prawa pracy i ubezpieczeń w ZUS. Przewodnik polecamy zarówno specjalistom oraz doświadczonym pracownikom działów płacowych i kadrowych, jak i osobom rozpoczynającym karierę w zawodzie oraz właścicielom firm.

Omówiono w nim krok po kroku wszystkie aspekty związane z zatrudnianiem pracownika, począwszy od zawarcia umowy do jej rozwiązania (dokumentacja kadrowo-płacowa, czas pracy, wynagrodzenia, urlopy, składki ZUS, świadczenia z FUS, zaliczka na podatek dochodowy). Zawarto również przykładowe regulaminy zakładowe. W przewodniku ujęto też zagadnienia z zakresu bhp oraz postępowania w razie wypadku przy pracy lub choroby zawodowej. Zatrudniający osoby niepełnosprawne, korzystający z pomocy z PFRON, znajdą w nim również zasady dofinansowania do wynagrodzeń tych osób.

Umowy prawa cywilnego

Spis treści
I.
Umowa zlecenia
Zleceniem nazywa się wiele różnego rodzaju kontraktów, których treść nierzadko daleko odbiega od ustawowej definicji umowy zlecenia. Pomyłki właściwie nie ma, jeżeli zleceniem nazwie się (...)
II.
Umowa o dzieło
Przez umowę o dzieło przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia (art. 627 K.c.). Dla odróżnienia umowy o dzieło (...)
III.
Kontrakt menedżerski
Termin "kontrakt menedżerski" wprawdzie nie został uregulowany w prawie cywilnym, ale w aspekcie tego prawa należy do umów nienazwanych, do których stosuje się wprost albo (...)
Sklep internetowy - sklep.gofin.pl
Facebook